Jak naostrzyć noże do maszynki do mięsa

Ostrza w maszynce do miesiąca, elektrycznej jak i ręcznej z czasem się tępią. W zależności od intensywności użytkowania, stępienie z doświadczenia pojawia się po okołu roku czasu. Bardzo często, zakup nowego nowa jest niemożliwy bo np. nasza maszynka została już wycofana rynku i producent zachęca do zakupu swojego nowego modelu.  Skoro nasza maszynka jest jeszcze sprawna, musimy zadbać o swoje ostrza i zaoszczędzić przy tym trochę pieniędzy.

Tak więc, jeśli chcesz wiedzieć, jak naostrzyć ostrza w maszynce do mięsa. Bez obaw! Ten artykuł wzbogaci Cię o wszystkie właściwe techniki ostrzenia ostrzenia.

Co trzeba naostrzyć w maszynce do mięsa?

Maszynki do mięsa bywają rozbudowane. W istocie każda z nich składa się zawsze z

  • Sitka
  • Ostrzy

W przypadku sitka musimy je wygładzić i wyrównać. Natomiast w przypadku ostrzy, najczęściej znajdują się na nim 4 krawędzie, które wymagają ostrzenia.

Użycie papieru ściernego

Najczęstszym sposobem ostrzenia noży do maszynki do mięsa jest papier ścierny. Mimo, że przy użyciu papieru ściernego trzeba się trochę natrudzić, jest to niedrogi i skuteczny sposób na ostrzenie noży do maszynki do mięsa. Bardzo ważne jest tutaj użycie papieru o odpowiedniej ścieralności. Za gruby papier może uszkodzić Twój nóż. Zbyt delikatny papier nie da zadowalających efektów.

Użycie kamienia do ostrzenia

Drugim sposobem, nieco droższym jest zakup kamienia do ostrzenia. Koszt takiego kamienia może wahać się od 40 zł do ponad 100zł. Przed użyciem należy namoczyć kamień w wodzie lub użyć specjalnego oleju do ostrzałek. Wadą tego rozwiązania jest wysoka cena oraz wymagana umiejętność korzystania z tego narzędzia. Często do utrzymania prawidłowego kąta ostrzenia polecane jest użycie jeszcze dodatkowej prowadnicy.

Ostrzenie u Szewca – na wysyłkę i na miejscu

Jeżeli zależy Ci na tym, aby ostrzenie Twoich noży było wykonane najlepiej jak to możliwe, bez jego uszkodzenia to zapraszam Cię do mnie. Korzystam z profesjonalnych maszyn do ostrzenia. Noże zaostrzone u specjalisty posłużą dłużej. Na ostrzenie ma wpływ materiał czym jest ostrzony, kąt ostrzenia jak siła i precyzja. Koszt usługi zaczyna się już od 10zł. Usługę wykonuje w swoim warsztacie w Lublińcu. Możesz także wysłać ostrza do mnie pocztowo lub kurierem. Skorzystaj z opcji formularza i skontaktuj się ze mną.