Czy warto naprawiać torebki?

Wiadomym jest od dawna, że kobiety uwielbiają torebki. Torebka damska jest bardzo ważnym dodatkiem stylizacji kobiety. W zależności od okazji – praca, spacer, ważne wydarzenie – są w posiadaniu bez wątpienia więcej niż jednej torebki.

Obecnie oferowany jest bardzo szeroki wybór zakupu torebek, w zależności od charakteru użytkowania, po wielkość, pojemność oraz kolor. Można wymienić wiele typów damskich torebek, różniących się miedzy innymi:

 • materiałem z jakiego są wykonane (skóra naturalna, skóra ekologiczna, płótno, tworzywo sztuczne)
 • rodzajem zapięcia (na zamek, magnes, klamrę, rzep)
 • długością paska (z możliwością lub bez możliwości regulacji).
 • długością uszu,
 • ilością przegródek, schowków

Naprawa torebek

Użytkując torebkę, możliwe są różne uszkodzenia. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy:

 1. Zamek. Większość zamków jest trwałych, lecz zamki błyskawiczne mogą ulec uszkodzeniu. Zacięty lub oddzielony zamek błyskawiczny nie tylko wygląda nieetycznie, ale nie chroni już zawartości torby. Nie oznacza to jednak, że torby mają zostać wyrzucone. Najczęściej można spotkać się z wyrwanymi ząbkami, rozsuwaniem zamka, zacinaniem zamka, urwaną częścią lub całym suwakiem (maszynka), popruciem zamka.
 2. Sprzączko (klamerka). Może ulec uszkodzeniu w wyniku ciągłego otwierania i zamykania torebki. Złamane lub zgubione sprzączki można zastąpić nowymi sprzączkami w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach.
 3. Zapięcie magnetyczne. Podobnie, jak przy klamerce, to miejsce bardzo newralgiczne na otwieranie i zamykanie torebek. Najczęściej spotykane usterki to wyrwanie, wygięcie magnesu z torebki (nitowanie)
 4. Uszkodzony uchwyt lub pasek. Uchwyty są częścią torebki, które najczęściej ulegają zużyciu. Pierścienie mogą ulec uszkodzeniu lub skóra może popękać. W takim przypadku można dodać nowe kompletne uchwyty lub wymieniając pierścienie na torebce.
 5. Rozprucie. Szew może puścić nawet w najlepszej i najdroższej torebce. Bardzo często podczas użytkowania dojdzie do jakiegoś zahaczenia. Bardzo ważne jest, aby szybko zareagować i nie zostawić takiego rozprucia, ponieważ będzie się ono powiększać. Częste usterki: mocowanie uszu, pasków nośnych, zamka, podszewki torebki.

Na czym polega renowacja torebki

Oprócz naprawy wyżej wymienionych usterek, bardzo ważne jest utrzymanie swojej torebki w jak najlepszym stanie. Polecana jest wtedy renowacja torebki. Skupia się ona na głównych filarach:

 • Przywrócenie jakości torebki na zewnątrz. W zależności od materiału stosuje inne środki i preparaty, aby przywrócić torebce dawny blask czy kolor.
 • Renowacja środka torebki może polegać na wymianie np. całej podszewki.
 • Impregnacja – zabezpieczenie torebki na kolejne miesiąca i lata, aby zachowała swoje właściwości jak najdłużej

Czy warto naprawić torebkę?

Warto zadbać o swoją torebkę. Koszty naprawy nie są wysokie. Często zakładamy błędnie, że lepiej kupić nową, bo naprawa będzie nieopłacalna. W przypadku uszkodzeń torebek, często są to małe uszkodzenia, które w niedrogi sposób da się naprawić. Świetną opcją jest także usługa renowacji torebki, która sprawia, że nasza torebka otrzymuje drugie życie.

Gdzie można naprawić torebkę? Zapraszam do swojego zakładu w Lublińcu. Dysponuje wieloletnim doświadczeniem w pracy z różnymi markami torebek. Chcesz poznać cenę? Skorzystaj  z bezpłatnej opcji  formularza wyceny lub odwiedź warsztat w Lublińcu.